Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Powerbank Nedir?

Powerbank, son yıllarda hayatımıza giren ve özellikle cep telefonu gibi cihazlar ile kullanılan taşınabilir şarj aksesuarlarıdır. Temelde içinde pil bulunan birer taşınabilir enerji istasyonu ve üzerlerinde bulunan USB bağlantısı yardımı ile  ürünleri şarj etmek için kullanılır.  

Powerbank Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Şarj edeceğiniz pil kapasitesinden faha fazla bir kapasiteye sahip bir Powerbank almanız tavsiye edilir. Çünkü tam kapasitesinde alırsanız bir kere şarj edebilirsiniz ve bu yetersiz kalabilir. Gün içerisinde prize ulaşma imkanınız ne kadar az ise alacağınız powerbank'in mAh değeride o kadar yüksek olmalı ki şarj ihtiyacınızı karşılayabilsin. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şeyler, şarj edeceğiniz cihazın kapasitesi,kaç kere şarj etmeniz gerektiği ve aldığınız Powerbank'in mAh değeridir.

mAh Nedir? 

Miliamper / Saat yani saatte kaç miliamper depolayabildiğini ve cihazlara verebildiğini gösterir. 1 Amper 1000 mAh'dir.Powerbank'iniz 5V/1A ise 1 saatte 1000mAh'lık bataryayı tam olarak doldurabilirsiniz. Eğer powerbank'iniz 5V/2A ise 1 saatte 2000 mAh'lık bataryayı tam olarak doldurabilirsiniz.

Powerbankler kayıp verebilir, teknik olarak 20000 mAh'lık bir powerbank 2500 mAh telefonu 8 kez tam şarj eder ama kayplar yüzünden bu sayı 6'ya kadar düşebilir. Bu kayıplar taşınabilir şarj aletini nasıl kullandığınıza ve nerede sakladığınıza bağlıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.