Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

TPU Filament

Filament Nedir?

Filament 3 boyutlu yazıcılarda çıktı alınması için kullanılan malzemedir. Bu malzeme termoplastik hammeddedir.Filament, yazıcının ekstruder düzeneğindeki ısıtma bloğunda girer, burada erime sıcaklığına ısıtılarak eritilir ve daha sonra ekstruder düzeneği hareket ettikçe nozzleden dışarı çıkar. Oluşturulmak istenen nesne şekline göre step motorlar yardımı ile ileri geri, sağa sola ve yukarıdan aşağıya hareket ederek katman katman taban üzerine işlenir.

Projenize en uygun marka, renk ve model çeşitleri, aynı gün kargo imkanı ile TPU Filament çeşitleri Robolinkmarket.com'da!

TPU Filament

TPU, termoplastik poliüretan malzemedir. Yüksek güce ve dayanıklılığa sahip TPU, diğer esnek filamentlele karşılaştırıldığında daha kolay baskı alabilir ve daha sert bir yapıya sahiptir.

TPU ve TPE Filament Arasındaki Farklar

TPE Filament daha yumuşaktır ve baskı alması daha zordur. TPU Filament ise daha sert ve PETG Filament çeşitine benzemektedir. Bu iki tip birbiri ile çok karıştırılmaktadır. Bu karışıkğılı önlemek için teknik sertlik derecesine göre malzemeleri ayırabiliriz. 90A sertlikte veya altında derecelendirilen esneklikler TPE olarak kabul edilir.

TPU Filament Özellikleri

  • Yüksek esneklik
  • 60A - 55D sertlik
  • Yağlara karşı kimyasal direnci yüksektir
  • Yüksek aşınma dayanımı
  • Kolayca yapıştırılamaz
  • Üretimi zordur.

TPU Filament Kullanım Alanları

Telefon kılıfları, lastik paspaslar, stres oyuncaları, RC Araçlarda lastik ve amortisör yapımı gibi birçok alanda kullanılabilir.

TPU Filament Fiyatları

Tough PLA filament fiyatları ortalama 160 TL'den başlayarak renk, çap ve kilogram değişkenlerine bağlı olarak değişmektedir.

Projenize en uygun marka, renk ve model çeşitleri, aynı gün kargo imkanı ile TPU Filament çeşitleri Robolinkmarket.com'da!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.