Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

3D Smoot Yüzeysel Düzeltici ve Yapıştırıcı - ABS PLA PETG

Yorumlar (0)
Yorum Yap
Marka/Menşei : Robolink
Ürün Kodu : RLF61A03-0300 Stok: 20+
Barkod Kodu : 8682008463883
247,50 TL + KDV
297,00 TL
Daha Fazla Robolink
Daha Fazla Filament - Reçine
Aynı Gün Kargoda! Hafta içi 17:00, Cumartesi 11:00' a kadar siparişlerde geçerlidir

3D Smoot, 3D Yazıcılarınızda basılmış, PLA-ABS-PETG içerikli ürün ve modellerinizin yüzeyindeki katman izlerinin birbiri ile birleşerek kapanmasını, pürüzsüz bir yapı oluşmasını sağlar.

Baskı üzerindeki mikro gözenekleri doldurarak baskıya sağlamlık ve kırılma dayanıklılığı sağlar.

Uygulama:

 • Ürün direkt olarak kullanıma hazırdır. Kullanmadan önce çalkalamanız yeterlidir.
 • Direkt olarak şişeden fırça yardımı ile kullanabilirsiniz, farklı ambalajlarda kullanmak isterseniz veya daha geniş bir kaba alarak kullanırsanız cam veya pla,abs, petg olmayan kapları tercih edebilirsiniz.
 • Ürününüzü kirden ve tozdan arındırınız. Baskı sonrasında ürünlerinizin desteklerini sökünüz ve dikiş izlerinden oluşan vb. fazlalıklar alınız.
 • Uygulama aşamasından önce modelinizin ufak bir bölümünde uygulamanızı öneririz. Fazla katman uygulamalarında yüzeyde matlaşma ve beyazlaşma sağlayabilir.

smoot-uygulama.jpg (45 KB)

Kullanım:

 • Fırça ile Uygulama: Sıvı yapısı sayesinde firça ile uygulamasi çok rahattır. Firça yardımı ile ürününüzün üzerine ince bir katman halinde uygulayabilirsiniz. Uygulama sırasında firça ile sürülen yerin üzerinde fazladan firça ile tarama yapmayiniz. Model üzerine uygularken kaplanan alan modeliniz üzerinde bir tabaka oluşturur ve hızlıca kurumaya başlar, kurumaya başlarken fırça ile tekrardan üzerinden geçmeyiniz.
 • 3D Smoot İçerisinde Batırma Tekniği: Uygun miktarda 3d smoot'u bir kaba alarak modelinizi sıvının içerisine batırıp çıkartarak hızlıca bir katman olusturup pürüzsüz bir yüzey elde edebilirsiniz. Daldırma tekniğinde en fazla 3 saniye tutunuz. Sıvı içerisinde fazla bırakmanız yüzey bozulmalarina neden olabilir.
 • Üzerine Dökme Yöntemi: Bazı büyük modellerde zaman kazanma açısından üzerine döküm akıtarak bir uygulamada yapabilirsiniz. Bu uygulama esnasında damlacık kalması yaşanmaması için dikkatli olunuz. Bu yöntemde kullanılan 3d smoot tekrardan kullanılabilir.
 • Birden Fazla Katman Uygulaması: Birden fazla katman uygulaması yapılabilir. Birden fazla katman uygulaması daha pürüzsüz bir yapı oluşturur. Katmanlar arasi tam kuruma sağlanmalıdır. Uygulamadan sonra oda sıcaklığında ve güneş ışığından koruyunuz. İlk kat uygulamadan sonra 15 dakika kürleşmesi icin bekletiniz. Sonrasında yapılacak uygulama daha stabil güzel bir yüzey oluşturmaktadır

Özellikler:

 • Uyumluluk: ABS PLA PETG
 • Ağırlık: 300 Gram

Paket İçeriği:

 • 1 x 3D Smoot Yüzeysel Düzeltici ve Yapıştırıcı - ABS PLA PETG

3d-smoot-uyari.jpg (90 KB)

Özellikler
3D Parça Tipi
Aksesuar, Diğer, Lazer
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.