Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Işık - Renk - Alev Sensörleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Işık Sensörü(LDR) Nedir?

Işığa duyarlı direnç olarak da bilinen bu sensör, en yaygın olarak kullanılan ışık sensörlerinden biridir. Ortama düşen ışığı algılar, ışığın şiddetine göre de direnç değerlerinde değişiklik sağlar. Işık sensörlerinin farklı modelleri bulunur ve her modelin farklı görevi olabilmektedir. Bu nedenle satın almadan önce mutlaka ürün açıklamalarını detaylı olarak incelemenizi öneririz.

Renk Sensörü Nedir?

Renk sensörleri temel olarak 3 renk üzerinden çalışır. Bunlar kırmızı, yeşil ve mavidir. Ancak renk sensörü modeline göre de farklılık gösterebilmektedir. Piyasada en çok bilinen ve kullanılan renk sensörü arasında yer alan TCS34725 RGB Renk Sensörü modelini bu kategorimizde inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Alev Sensörü Nedir?

Alev sensörlerinin ateş algılama özellikleri bulunur. Yangın tespit ve yangın söndürme robotları gibi Ardunio projelerinde kullanılabilir. Robolinkmarket.com’da satılan ışık, renk ve alev sensörlerinin tamamı Arduino ile uyumludur. Arduino uygulamalarında bu sensörlere gönül rahatlığıyla yer verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.