Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 268 ürün görüntüleniyor.

Mekanik Hakkında Sık Sorulan Sorular

Mekanik Nedir?

Mekanik, hareketli veya hareketsiz cisimlerin bir kuvvet altındaki etkisidir. Sitemiz üzerinde 3D yazıcı ve CNC makinelerinde kullanılabilecek birçok çeşit mekanik malzemeyi uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.

Sigma Profil Nedir? Nerede Kullanılabilir?

Sigma profiller, başta 3D yazıcı ve CNC yapımında ana gövdeyi oluşturmak için kullanılan, mukavemeti yüksek ve hafif mekanik parçalardır. Adını kanal yapısının sigma karakterine olan benzerliğinden almaktadır. 3D yazıcı ve CNC uygulamalarının yanında otomasyon, endüstriyel gibi projelerde de kullanılmaktadır.

Vida Somun Pul Nedir?

Parçaları birbirine çözebilir şekilde bağlamaya yarayan ortasında vida açılmış deliklerden cıvata ve saplama takılmak suretiyle parçaları birbirine bağlayan, elle, tornavida veya anahtarla sökülüp takılacak şekilde yapılan bağlantı elemanlarına somun denir. Vida, somun ve pul çeşitlerini incelemek ve satın almak için vida-somun-pul kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Rulman Nedir? Ne İşe Yarar?

Rulman, birbirine göre farklı yönlerde dönen parçaların bu hareketi minimum sürtünme ile yapmasını sağlayan, daha az güç harcanarak, daha yüksek devirlere çıkabilmesine olanak sağlayan bir makine elemanıdır. Rulman çeşitlerini incelemek ve satın almak için rulman kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Mil Nedir?

3D yazıcı ve CNC uygulamalarında kayar elemanların yatakları olarak kullanılmaktadır. Stoklarımızda bulunan vidalı ve vidasız mil çeşitlerini düşük fiyatlarla satın alabilirsiniz. Mil çeşitlerini incelemek ve satın almak için mil kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Motor-Mil Tutucu Ne İşe Yarar?

3D yazıcı ve CNC uygulamalarında kullanılan motor ve millerin sabitlenmesi için kullanılan mekanik malzemelerdir. Motor ve mil tutucu çeşitlerini incelemek ve satın almak için motor mil tutucu kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Metal Aralayıcıyı Nerede Kullanabilirsiniz?

Metal aralayıcılar, ayrılmak istenen iki yüzey arasında kullanılmaktadır. Malzemelere yükseklik kazandırılmak içinde kullanılmaktadır. Metal aralayıcı çeşitlerini incelemek ve satın almak için metal aralayıcı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Kaplin-Coupler Kullanım Alanı Nedir?

Kaplinler, şaftlar arasında geçiş ve birleştirme için kullanılan mekanik malzemelerdir. Şaft çaplarına ve ihtiyaç şekline göre kaplinleri sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz. Kaplin çeşitlerini incelemek ve satın almak için kaplin coupler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.