Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.

Servo Motor ve Aksesuarları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Servo Motor Nedir?

Servo motor, birçok elektronik ve mekanik projede kullanılan motor çeşididir. Belirtiğiniz bir açıya göre hareket ettiğinden en çok tercih edilen motorlar arasındadır. Servo motorlar, servo motor sürücü veya kontrol kartlarıyla rahatlıkla kontrol edilebilirler. Servo motor bağlantısı oldukça kolaydır.

Servo Motor Ne İşe Yarar?

Servo motorlar bağlandıkları parçaların belirli bir açıya hareket etmelerini sağlarlar. DC ve step motorlarda açı belirlemek zor olduğundan servo motorlar bu motorlara göre tercih sebebidir. Arduino, DC servo motor kontrolünde en çok kullanılan kontrol kartlarındandır.

Arduino Servo Motor Nedir?

Arduino servo motor tanımı normal servo motorlardan farklıdır. Sanayi tipi servoların çalışma sistemi çok farklı olmakla birlikte arduino servo tanımı RC servo tanımına denk gelmektedir. PWM sinyali üzerinden konum kontrolü yapılabilen bu motorlar genellikle R/C servo veya hobi servo olarak da adlandırılır.

RC Servo Motor Nedir?

RC servo motorlar arduino servo motorlar ile aynıdır. Çoğu kez bu tanım yerine direkt olarak servo motor ifadesi kullanılsa da endüstriyel motorlar kullanan kişilerin servo motor beklentisi çok farklıdır. Genellikle 5V ile çalışabilen, PWM sinyali ile açı kontrolü yapılan RC servo motorlar genellikle hobi - model uçaklar, robotik uygulamalar gibi alanlarda kullanılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.