Servo Motor ve Aksesuarları

Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Servo Motor Nedir?

Servo motor, birçok elektronik ve mekanik projede kullanılan motor çeşididir. Belirtiğiniz bir açıya göre hareket ettiğinden en çok tercih edilen motorlar arasındadır. Servo motorlar, servo motor sürücü veya kontrol kartlarıyla rahatlıkla kontrol edilebilirler. Servo motor bağlantısı oldukça kolaydır.

Robolink Akademi Servo Motor yazımız için tıklayınız.

Servo Motor Ne İşe Yarar?

Servo motorlar bağlandıkları parçaların belirli bir açıya hareket etmelerini sağlarlar. DC ve step motorlarda açı belirlemek zor olduğundan servo motorlar bu motorlara göre tercih sebebidir. Arduino, DC servo motor kontrolünde en çok kullanılan kontrol kartlarındandır. 

Servo Motor Fiyatları

Servo motor fiyatları; boyuta, kaldırabileceği yüke, çalışma gerilimine ve çalışma akımına bağlı olarak değişmektedir. Mini servo motor 360 ve 180 derece olanlar en çok tercih edilen modellerdendir.

Servo Motor Fiyat Listesi

  • Tower Pro Micro Servo 9g SG90 1,26$ +KDV
  • Tower Pro MG996R Servo Motor 5,37$ +KDV
  • Tower Pro Micro Servo 9g Sg90-Sürekli Dönebilen2,06 +KDV
  • Tower Pro MG946R 13kg Tork 3,09 +KDV
  • Tower Pro MG90S Servo Motor 3,28 +KDV
  • Tower Pro MG995 Servo Motor 5,15 +KDV
  • Parallax Servo Motor 180 Derece 17,64 +KDV
  • ES08MAII 1.8kg 4.5V - 6V Metal Dişli Kutulu Servo Motor4,76 +KDV

Fiyatlar fikir vermesi açısından paylaşılmıştır. Sitede ürün sayfasında yer alan fiyatlar her zaman güncel ve geçerlidir.

Arduino Servo Motor

Arduino servo motor tanımı normal servo motorlardan farklıdır. Sanayi tipi servoların çalışma sistemi çok farklı olmakla birlikte arduino servo tanımı R/C servo tanımına denk gelmektedir. PWM sinyali üzerinden konum kontrolü yapılabilen bu motorlar genellikle r/c servo veya hobi servo olarak da adlandırılır.

RC Servo Motor

RC servo motorlar arduino servo motorlar ile aynıdır. Çoğu kez bu tanım yerine direkt olarak servo motor ifadesi kullanılsa da endüstriyel motorlar kullanan kişilerin servo motor beklentisi çok farklıdır. Genellikle 5V ile çalışabilen, PWM sinyali ile açı kontrolü yapılan rc servo motorlar genellikle hobi - model uçaklar, robotik uygulamalar gibi alanlarda kullanılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.