Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 56 ürün görüntüleniyor.

Test ve Ölçü Aletleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ölçü Aleti Nedir?

Ölçü aletleri, belirli bir şeyi ölçmek için kullanılan ve gerekli hesaplamaları yapabilmemizi sağlayan aletlerdir. Ölçü ve test aletleri kategorimizden multimetre ve diğer ölçü aletlerine ulaşabilirsiniz. Robolink Akademi "Ölçü Aletleri Nelerdir? Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?" yazımızı okuyabilirsiniz.

Voltmetre Nedir?

Voltmetre, devrelerin herhangi iki noktası arasındaki potansiyel farkını yani diğer bir deyişle gerilimi ölçmek için kullanılır. Voltmetre kullanımı kolay bir ölçü cihazıdır. Potansiyel farkı ölçülecek olan iki nokta arasında paralel bir şekilde bağlanır.

Ampermetre Nedir?

Elektrik devresinden geçen akımın şiddetini ölçmek için kullanılan ölçü aletine ampermetre denir. Çalışma mantığı kolay olan bu ölçüm aletinin kullanımda bir o kadar kolaydır. Unutmamanız gereken en önemli şey ampermetreyi devreye seri bağlamaktır.

Multimetre Nedir?

Multimetreler avometre, voltmetre ve ohmmetre cihazlarının yaptığı işlemleri tek cihaz ile yapmanızı sağlayan cihazdır. Avometre ile akım gücünü, voltmetre ile gerilim gücünü, ohmmetre ile direnç gücünü ölçümleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.