Arduino

Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 79 ürün görüntüleniyor.

Arduino Nedir?

Arduino, en popüler geliştirme kartlarından birisidir. Açık kaynaklı olması sebebiyle dünya genelinde en çok satan kodlama kartlarındandır. Ücretsiz Arduino IDE programı ile geliştirdiğiniz yazılımları arduino kartına yükleyebilir ve hobiden profesyonel uygulamalara kadar çok çeşitli alanlarda uygulamalar yapabilirsiniz.

Robolink Akademi Hangi Arduino Modelini Seçmeliyim? yazımız için tıklayınız.

Arduino Shield Nedir?

Arduino üzerine tam olarak oturarak kablolama derdi olmadan geliştirme yapmaya yarayan ürünlere arduino shield veya Türkçe ifade ile Arduino kalkan olarak da adlandırılabiliyor. Türkçe karşılığı pek rağbet görmemekte ve genellikle arduino shield ifadesi daha fazla kullanılmaktadır. Sitemizde motor sürücü, ekran ve birçok sensörü shield olarak satın alabilirsiniz.

Arduino Başlangıç

Arduino dünyasına başlangıç için isterseniz tek kart olarak arduino satın alabilir, isterseniz set olarak diğer aksesuarları ile birlikte satın alabilirsiniz. Ücretsiz olarak arduino dersleri paylaştığımız akademi.robolinkmarket.com sitesinde başlangıç için gerekli tüm içerikler bulunmaktadır

Arduino Setleri

Arduino ile birlikte genellikle set ürünler satın alınmaktadır. Arduino tek başına kodlamanın yapıldığı donanımdır ve üzerinde bir adet de LED bulunmaktadır. Ancak farklı uygulamalar için mutlaka elektronik devre elemanları ve sensör, motor, çeşitli ekran ve ışık-ses üreteçlerine ihtiyaç duyarsınız. Sitemizde bulunan arduino setleri kısmından istediğiniz arduino başlangıç seti satın alabilirsiniz.

Arduino Satış

Arduino uno, arduino nano, arduino mega gibi modeller hem orijinal hem de klon olarak sitemizde satılmaktadır. Kablo hediyeli ürünlerde ürün sayfasında kablo hediyesi ve paket içeriği belirtilmiştir. Ayrıca klon arduino için farklı üreticilerden farklı versiyon ürünler de satıştadır. Bu ürünlerin farkı üretim ve kalite kontrol süreçleri farklı olduğu için farklı fiyatlardan satışta olmasıdır.

Arduino Aksesuarları

Arduino için shield yapısı dışında arduino ile kolay kullanılacak arduino malzemeleri bulunmaktadır. Bunların en yaygın kullanılanları sitemizde satışa sunulmuştur. Çoğunlukla arduino uno ile uyumlu olan bu aksesuarlar temelde tüm arduino modelleri ve hatta diğer geliştirme kartları ile de uyumludur. Sadece pin yapıları arduino modelleri düşünülerek üretilmiştir.

Arduino Fiyatları

Arduino modelleri birçok farklı modelde olmasına rağmen yazdığınız kod tüm modeller ile uyumludur. Fiyat, boyut ve ek özelliklerine göre bir model seçebilirsiniz. Orijinal ve klon olarak da ikiye ayrılan ürünlerde klon arduino, orijinali ile aynı özelliklere sahip olmakla birlikte tamamen yasaldır. En çok tercih edilen modellerden Arduino uno ise iki farklı modele sahiptir. CH340 olan model daha ucuz olmakla birlikte sadece bilgisayarınıza bir sürücü yüklenmesi gerektirmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.