Fan Çeşitleri

Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 50 ürün görüntüleniyor.

Bilgisayar Fanı ve Elektronik Fanlar

Bilgisayar fanlarının seçimi yapılırken kullanılacak yere göre seçilmelidir. Bilgisayarın doğru bir şekilde soğutulması cihazın ömrünü uzatmanın yanında çalışma performansını da yükselmektedir. Bilgisayarın kasasını soğutmak için farklı, işlemciyi soğutmak için farklı özelliklerdeki fanlar tercih edilmektedir. Bilgisayar anakartında dahili fan kontrolcü bulunmuyorsa harici olarak cpu fan hız kontrolcüleri temin edilmelidir.

Fan Çeşitleri

Bu kategorimizde iki tip fan çeşidi bulunmaktadır. Bunlar, salyangoz fanlar ve standart tip fanlardır. Fan seçimi yapılırken uygulama alanı dikkate alınmalıdır.

Salyangoz Fan Nedir?

Salyangoz fan, taze hava üfleme veya içerideki havanın tahliyesini salyangoz şeklinde bir hava kanalından gerçekleştirmektedir. Salyangoz fanlar genellikle belli bir noktayı havalandırmak veya soğutmak için kullanılmaktadır. 3D yazıcı vb. uygulamalarda sıklıkla kullanılmaktadır.


Fan Teli: Fan teli, fanın çalıştığı ortamda pervanelerine temas olma ihtimali olan durumlarda kullanılmaktadır. Kullanılan fanın boyutlarına göre fan teli seçimi yapılmalıdır.

Bilgisayar Fanı Fiyatları

Bilgisayar fanı fiyatları, fanın boyutuna, güç değerlerine ve dönüş hızına bağlı olarak değişmektedir. Sitemizde birçok çeşit bilgisayar fanını düşük fiyatlarla bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.