Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 47 ürün görüntüleniyor.

Raspberry Pi Sık Sorulan Sorular

Raspberry Pi Nedir?

Raspberry pi, dünyadaki en popüler tek kart bilgisayarlardan biridir. Türkiye’de de geniş bir popülasyona sahip olmuştur. Projenizin ihtiyacına yönelik donanımlar ekleneyerek raspberry pi'nizi geliştirebilirsiniz. Bilgisayar için kullanılan donanımların yanı sıra elektronik sensörleri ve bileşenleri rahatlıkla kontrol etmekte ve algılayabilmektedir. En yaygın kullanılan işletim sistemi Raspberry Pi 'ye ait olan Rasbian işletim sistemidir. Standart kontrol kartlarının işlem hızı ve yetenekleri yetersiz kaldığı zaman bu mini bilgisayar en ideal çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Görüntü işleme, akıllı ev vb. birçok uygulama için ideal bir çözüm olmaktadır. Robolink Akademi Raspberry Pi için Raspbian Kurulumu yazımız için tıklayınız.

Raspberry Pi Ne İşe Yarar?

Raspberry Pi’ı bir bilgisayar olarak kullanabileceğiniz gibi sensör ve donanımlar gibi raspberry pi aksesuarları ekleyerek birçok yapay zeka ve otomasyon projeleri yapabileceğiniz bir geliştirme kartıdır.. Örneğin Raspberry pi kullanılarak akıllı ev projeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Raspberry Pi ile Neler Yapabilirim?

Raspberry pi, temelde bir bilgisayarın yeteneklerine sahip olduğundan bilgisayarla yapılabilecek birçok işi yapabilmektedir. Bunu yanı sıra 1080p video oynatma yeteneği sayesinde bir media player olarak kullanılabilir. Arduino gibi kontrol kartları ile yapılabilecek birçok proje, raspberry pi ile rahatlıkla yapılabilir. Yüz tanıma vb. kamera uygulamaları yapılabilmesi için üzerinde kamera slotu barındırmaktadır.

Hangi Raspberry Pi Modelini Satın Almalıyım?

Raspberry Pi 4/3B+/3A+ modelleri 2GB 4 GB ve 8GB olarak satışa sunulmakta. Raspberry pi modellerine ve model özelliklerine bağlı olarak fiyatları değişmektedir. İhtiyaca veya yapılan projeye göre düşük fiyatlı Raspberry pi seçilmelidir. Raspberry pi modelleri, özellik ve fiyat olarak farklılık göstermektedir. Satın almadan önce model konusunda kararsızsanız destek bölümünden bize ulaşabilir ve yardım isteyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.