Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 47 ürün görüntüleniyor.

Raspberry Pi Nedir?

Raspberry pi, dünyadaki en popüler tek kart bilgisayarlardan biridir. Türkiye’de de geniş bir popülasyona sahip olmuştur. İhtiyaca yönelik donanımlar eklenerek bilgisayarın yetenekleri gelişmektedir. Bilgisayar için kullanılan donanımların yanı sıra elektronik sensörleri ve bileşenleri rahatlıkla kontrol etmekte ve algılayabilmektedir.


Popüler olmasından dolayı birçok işletim sistemi ve media player uygulamaları ile ücretsiz olarak geliştiriciler tarafından desteklenmektedir. En yaygın kullanılan işletim sistemi Raspberry Pi 'ye ait olan Rasbian işletim sistemidir. Standart kontrol kartlarının işlem hızı ve yetenekleri yetersiz kaldığı zaman bu mini bilgisayar en ideal çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Görüntü işleme, akıllı ev vb. birçok uygulama için ideal bir çözüm olmaktadır.

Robolink Akademi Raspberry Pi için Raspbian Kurulumu yazımız için tıklayınız.

Raspberry Pi Ne İşe Yarar?

Raspberry pi, bir bilgisayar gibi kullanılıp programlanmanın yanında bir media player olarak da kullanılabilir. Bunun yanı sıra sensör ve donanımlar gibi raspberry pi aksesuarları bağlanarak birçok yapay zeka veya otomasyon projesi yapılabilir. Bir ev, Raspberry pi kullanılarak rahatlıkla akıllı hale getirilebilir.

Raspberry Pi ile Neler Yapılabilir?

Raspberry pi, temelde bir bilgisayarın yeteneklerine sahip olduğundan bilgisayarla yapılabilecek birçok işi yapabilmektedir. Bunu yanı sıra 1080p video oynatma yeteneği sayesinde bir media player olarak kullanılabilir. Arduino gibi kontrol kartları ile yapılabilecek birçok proje, raspberry pi ile rahatlıkla yapılabilir. Yüz tanıma vb. kamera uygulamaları yapılabilmesi için üzerinde kamera slotu barındırmaktadır. 

Raspberry Pi Satış

Raspberry pi 4/3B+/3A+ gibi birçok modeli orijinal raspberry pi çıkışlı olarak satışa sunmaktayız. Satışlarımızdaki birinci öncelik müşteri memnuniyeti olduğundan ürün açıklamalarında bulunan bütün bilgilerin arkasındayız ve satışlarımızı bu doğrultuda yapmaktayız.


Raspberry pi alırken çoğunlukla set ürünlerin alınması tavsiye edilir. Bunun sebebi de hazır setlerin birbirleriyle uyumlu olması ve sizi ekstra zaman kaybından kurtarmasıdır. Ayrıca raspberry pi setleri ekonomik olarak da daha uygundur.

Raspberry Pi Fiyatları

Raspberry pi modellerine ve model özelliklerine bağlı olarak fiyatları değişmektedir. İhtiyaca veya yapılan projeye göre düşük fiyatlı Raspberry pi seçilmelidir. Raspberry pi modelleri, özellik ve fiyat olarak farklılık göstermektedir. Satın almadan önce model konusunda kararsızsanız canlı desteğimizden bize ulaşabilir ve yardım isteyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.