Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 191 ürün görüntüleniyor.

Stem-Kodlama-Robotik Hakkında Sık Sorulan Sorular

STEM Nedir?

STEM (STEAM), Science, Technology, Engineering and Mathematics (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) gibi dört önemli yapının bir araya gelmesiyle oluşan öğretim modelidir. Stem, bu dört yapı hakkında yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. STEM hakkında detaylı bilgi için Robolink Akademi STEM Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Hangi STEM Ürününü Satın Almalıyım?

STEM yaş gruplarına göre şekillenmektedir. Bu doğrultuda STEM ürünleri satın alınırken kişinin yaşını, el becerisini vb. parametreleri düşünerek hareket edilmelidir. Robolinkmarket.com’da hemen her türlü ihtiyaca ve eğitimi yönelik STEM ürünleri bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Robotik Kodlama Nedir?

Kodlama ya da programlama, bir bilgisayar sistemine veya elektronik devreye yetenek kazandırmak veya işlem yaptırmak için oluşturulan komut dizisidir. Son zamanlarda ilkokul düzeyine indirgenen kodlama, hayatımızda vazgeçilmez bir hal almaktadır. Robotik, birden fazla mühendislik disiplininin bir araya gelerek oluşturduğu mekanik ve programlanabilen yapıları oluşturan çalışma alanıdır. Robot ise robotiğin ürünü olarak söylenebilir. Yani robot, mekanik harekete sahip ve programlanabilen yapılardır.

Robotik Kodlama için Hangi Ürünü Almalıyım?

Dijital dünyaya adapte olan çocuklar, dünyayı farklı bir gözle deneyimliyor. Çocuklar bu setler sayesinde eğlenceli bir şekilde kodlama yaparken aynı zamanda yaratıcı düşünebilme özellikleri de gelişiyor. Makeblock ürünleri arasında bulunan Mbot setleri çok yaygın olarak tercih edilmektedir. Ayrıca Lego Education seri de ilkokul seviyesinde sıkça tercih edilen ürünlerdendir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.