Stem - Kodlama - Robotik

Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 186 ürün görüntüleniyor.

Stem

STEM (STEAM), Science, Technology, Engineering and Mathematics (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) gibi dört önemli yapının bir araya gelmesiyle oluşan öğretim modelidir. Stem, bu dört yapı hakkında yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Robolink Akademi STEM Nedir? yazımız için tıklayınız.
Stem Başlangıç

STEM yaş gruplarına göre şekillenmektedir. Bu doğrultuda STEM ürünleri satın alınırken kişinin yaşını, el becerisini vb. parametreleri düşünerek hareket edilmelidir. Robolinkmarket.com’da hemen her türlü ihtiyaca ve eğitimi yönelik STEM ürünleri bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Herhangi bir sorun veya problem karşısında STEM alt başlıklarından birini daha verimli kullanarak daha optimum çözümler elde etmeyi öğretmektedir. Atalarımızın yüzyıllar boyunca deneyimlerle elde ettiği bilgileri sade ve öz bir şekilde hayatımıza adapte etmenin bir diğer yoludur.

Kodlama

Kodlama ya da programlama, bir bilgisayar sistemine veya elektronik devreye yetenek kazandırmak veya işlem yaptırmak için oluşturulan komut dizisidir. Son zamanlarda ilkokul düzeyine indirgenen kodlama, hayatımızda vazgeçilmez bir hal almaktadır.


Kodlayıcı veya programlayıcı olmasak bile hayatımızın bir evresine değinmektedir. Kodlama, bir şeyler ortaya çıkarmanın yanında bireylere analitik düşünmeyi veya sebep sonuç ilişkisini en etkili bir şekilde öğretmektedir.


Kodlamaya Başlangıç


Kodlama yapılabilmesi için bilgisayar veya daha alt düzey bir donanıma ihtiyacınız olacaktır. Sitemizde kodlama öğrenebileceğiniz veya kodlama yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz birçok ürün bulunmaktadır. 

Robotik

Robotik, birden fazla mühendislik disiplininin bir araya gelerek oluşturduğu mekanik ve programlanabilen yapıları oluşturan çalışma alanıdır. Robot ise robotiğin ürünü olarak söylenebilir. Yani robot, mekanik harekete sahip ve programlanabilen yapılardır.


Robotik Başlangıç


Makeblock, Lego, Cubetto ve Matatalab gibi her bütçeye yönelik başlangıç ürünleri sitemizde bulunmaktadır. Bütçenize uygun ürünü tercih edip bu ürün doğrultusunda kendinizi veya çocuklarınızı robotik alanında geliştirebilirsiniz.

Stem Kodlama Robotik Setleri

STEM, kodlama ve robotik ile ilgili birçok set ve ürün bulunmaktadır. Bu set ve ürünler arasında tercihte bulunurken ihtiyaç ve bütçe göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır. Makeblock ürünleri arasında bulunan Mbot setleri çok yaygın olarak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Robot kitlerinden olan Rodeo kodlama robotu da düşük fiyatlı ürünler arasında yerini almaktadır.

Stem Kodlama Robotik Satış

Clementoni, kendin yap setleri, Micro bit set ve aksesuarları başta olmak üzere birçok çeşit Stem, kodlama ve robotik ürünlerinin satışını sitemizde yapmaktayız. Satışını yapmış olduğumuz Microbit set ve aksesuarları daha çok elektronik ve kodlamayı öğretmeye yönelik ürünlerdir. Düşük maliyetle Rodeo robotik kodlama robotunu veya robot kitlerini satın alabilirsiniz.

Stem Kodlama Robotik Fiyatları

Stem, kodlama ve robotik ürünlerinin amacı aynı doğrultudadır. Fiyat, marka ve ek özelliklere göre ürün seçimi yapılabilmektedir. Bu alanda yaygın olarak kullanılan Clementoni, Cubetto, Lego, Makeblock , MatataLab, Microbit, Robobloq, Stemist Box vb. Robot kit ve aksesuarlarını düşük fiyatlarla sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

Stem Robotik Kodlama Kiti ve Aksesuarları

Robotik kodlama geliştirmek için ihtiyacımız olan kitleri ve bu kitler için kullanılabilecek aksesuarları temin etmemiz gerekmektedir. Elimizde bulunan bir robotik ürününe çok ucuz maliyetli aksesuar ve eklentilerle ekstra özellikler kazandırabiliriz.


Robot kit ve aksesuarları kategorisinde ihtiyacınız olabilecek birçok robot kiti ve aksesuar/eklentileri bulunmaktadır. Robot kitlerini kendinizde oluşturabilir veya hazır olan bir kiti de tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.