Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 172 ürün görüntüleniyor.

Arduino Uyumlu Sensör - Modül Hakkında Sık Sorulan Sorular

Arduino Uyumlu Ne Demek?

Aslında neredeyse tüm elektronik sensörler ve modüller arduino ile uyumludur. Ancak arduino uyumlu ifadesi genellikle kolay bağlantı yapılabilen, arduino ile aynı voltajda çalışabilen ve aynı pin yapısına sahip ürünleri ifade eder. Arduino için özel üretilmiş ve doğrudan arduino üzerine oturan shield (kalkan) şeklinde ürünler de üretilmektedir.

Arduino Shield Nedir?

Türkçe kalkan olarak geçse de anlam olarak biraz garip geldiğinden orijinal kelime daha sık kullanılır. Arduino modelleri için özel üretilmiş ürünlerdir. Ayrıca kablo bağlantısına gerek duymadan pinleri bire bir eşleşerek genellikle arduino uno çeşitlerine geçmeli şekilde oturan modüllerdir. Ekran , motor sürücü, çeşitli sensörler örnek verilebilir.

Stackable Ne Demek?

Arduino shield ürünleri özel pin yapıları kullanılarak üst üste eklenebilir özellikteyse bu ifade kullanılır. Yığınlanabilir veya istiflenebilir olarak da Türkçe ifade edilebilir. Klasik dişi pinden farklı olarak alt tarafta da erkek pinler uzanır ve alt kattaki karta oturur. Üst tarafta ise dişi header pinlerine yeni bir kart oturabilir. Sadece arduino için değil elektronikte birçok kart tasarımında bu yapı kullanılabilir. Kablo ihtiyacını ortadan kaldırır ve kolay prototipleme sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.