Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 169 ürün görüntüleniyor.

Arduino Sensörleri ve Modülleri

Arduino projelerinde kullanılan birçok arduino malzemesi bulunmaktadır. Bu malzemelerin tamamı arduino modelleri ile uyumlu olsa da genellikle arduino uno ile uyumludur. Hatta arduino modelleri dışında diğer geliştirme kartlarında da kusursuz bir şekilde çalışmaktadır. Sadece pin yapıları arduino modelleri düşünülerek üretilmiştir. Sitemizde satılan bazı arduino malzemeleri şu şekildedir;

DS1302 RTC Board

Kart üzerinde DS1302 RTC çipi bulunur. Gerçek zamanlı olarak saniye, dakika, saat, gün, hafta, ay, yıl sayımı yapabilir. 12 veya 24 saatlik zaman dilimine göre ayarlanabilir. İsteğe bağlı olarak AM/PM gösterge ledini kullanabilirsiniz. Buton piller ile çalışır.

WTV020SD MikroSD MP3 Ses Modülü

WTV020SD MP3 oynatıcı modül SD kartındaki 512 farklı ses dosyasını çalabilir. Robotik uygulamalar, küçük sesli uyarılar, oyuncaklar ve daha bir çok alanda işinize yarayabilecek küçük bir modüldür.

DS1307 RTC Modül

Gerçek zamanlı saat uygulamaları ve zamana yönelik memory amaçlı kulllanılmaktadır. Bu modül ile arduino ile saat uygulaması yapabilirsiniz. Üzerine yerleştirilen pil ile beslendiği için ana sistemin enerjisi bitse bile çalışmaya devam eder.

 

Arduino uyumlu ne demektir?

Aslında neredeyse tüm elektronik sensörler ve modüller arduino ile uyumludur. Ancak arduino uyumlu ifadesi genellikle kolay bağlantı yapılabilen, arduino ile aynı voltajda çalışabilen ve aynı pin yapısına sahip ürünleri ifade eder. Arduino için özel üretilmiş ve doğrudan arduino üzerine oturan shield (kalkan) şeklinde ürünler de üretilmektedir.

Arduino shield nedir?

Türkçe kalkan olarak geçse de anlam olarak biraz garip geldiğinden orjinal kelime daha sık kullanılır. Arduino modelleri için özel üretilmiş ürünlerdir. Ayrıca kablo bağlantısına gerek duymadan pinleri bire bir eşleşerek genellikle arduino uno çeşitlerine geçmeli şekilde oturan modüllerdir. Ekran , motor sürücü, çeşitli sensörler örnek verilebilir.

Stackable ne demektir?

Arduino shield ürünleri özel pin yapıları kullanılarak üst üste eklenebilir özellikteyse bu ifade kullanılır. Yığınlanabilir veya istiflenebilir olarak da Türkçe ifade edilebilir. Klasik dişi pinden farklı olarak alt tarafta da erkek pinler uzanır ve alt kattaki karta oturur. Üst tarafta ise dişi header pinlerine yeni bir kart oturabilir. Sadece arduino için değil elektronikte birçok kart tasarımında bu yapı kullanılabilir. Kablo ihtiyacını ortadan kaldırır ve kolay prototipleme sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.