Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 45 ürün görüntüleniyor.

LCD Ekran Nedir?

LCD (Liquid Crystal Display), sıvı kristal ekran elektrikle kutuplanan sıvının ışığı tek fazlı geçirmesi ve önüne eklenen bir kutuplanma filtresi ile gözle görülebilmesi ilkesine dayanan bir görüntü teknolojisidir. LCD ekranlar düşük enerji tüketimleri ve küçük boyutları sayesinde eski tüplü ekranların yerini almıştır. LCD ekranların keşfinden sonra ekran teknolojisinde bir çağ açılmıştır. Sitemiz üzerinden düşük LCD ekran fiyatları ile hızlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Oled Ekran

OLED teknolojisi, LCD ve plazma ekranlardan farklı bir görüntü aktarımı teknolojisi kullanmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere Organic Light-Eitting Diode (OLED) yani organik ışık yayan diyot anlamına gelmektedir. Diğer ekran teknolojilerinden farklı olarak, OLED ekranlar renkler oluşturmak için karbon ve diğer bileşenleri içeren organik bileşikler kullanır. Ekranda gösterilen her renk farklı bir karbon ve diğer element karışımına sahiptir. Arduino gibi kontrol kartlarıyla kullanılacak oled ekranlar, iki farklı haberleşme arayüzü (I2C-SPI) kullanmaktadır. Kullanılacak projeye göre bu iki farklı haberleşme arayüzü tercih edilebilir. Sitemiz üzerinden düşük fiyatlarla Oled LCD ekranları satın alabilirsiniz.

Display

Display, dilimize İngilizce’den geçmiş bir kelime olup ekran anlamına gelmektedir. Fakat display genellikle göstericileri nitelemektedir. Göstericiler, 7 segment veya matris şeklinde olabilmektedirler. Arduino 7 Segment Display ve 8x8 Matrix Display modellerini en uygun fiyatlarla Robolink Market’ten satın alabilirsiniz.

LCD Ekran/Display Fiyatları

16x4 LCD ekran, 16x2 LCD ekran, 20x4 LCD ekran, modül display ve I2C LCD ekranları fiyat, boyut ve özelliklerine göre sitemiz üzerinden en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz. LCD ekranlar grafik ve karakter ekranlar olarak fiyat farklılıkları göstermektedir. LCD display fiyatları aynı zamanda üzerlerinde bulunan LCD kontrol kartı fiyatlarına göre şekillenmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.