Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 36 ürün görüntüleniyor.

Mesafe - Çizgi - Cisim Sensörleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Mesafe Sensörü Nedir?

Mesafe sensörü, adından da anlaşılacağı üzere mesafe ölçmek için kullanılan sensör çeşitlerindendir. Cisim ile sensörün bulunduğu yerdeki mesafeyi elektriksel çıkış olarak ölçerler.

Ultrasonik Mesafe Sensörü Nedir?

Ultrasonik mesafe sensörü birçok projede karşınıza çıkan kullanımı oldukça yaygın bir mesafe sensörüdür. Robotik projelerde en sık kullanılan modellerdendir. Ultrasonik sensörler ile insanların duyabileceği ses frekansından daha yüksek frekansta ses dalgalarının ölçümleri yapılabilmektedir.

Robot Uygulamalarında Neden Mesafe Sensörü Kullanılır?

Robot uygulamalarında kullanılan mesafe sensörlerinin amacı genelde herhangi bir engel olup olmadığını kontrol etmektir. Bu tarz mesafe sensörlerin hareketli parçaları fazla bulunmadığından ve temasa çok maruz kalmadıklarından uzun süre çalışabilirler.

Çizgi Sensörü Nedir?

Çizgi sensörü, renkleri ayrıştırarak bir çizgiyi takip etmeyi sağlayan sensörlerdendir. Projelerde çizgi sensörünü kullanmak için yapılması gereken tek şey gidilmesi gereken güzergahı belirlemektir. Çizgi izleyen sensör ya da çizgi takip sensörü olarak model çeşitlerini bu kategorimizde inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.