Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Arduino Modelleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Arduino Uno Nedir?

Arduino Uno, ATmega328 mikrodenetleyici içeren bir Arduino kartıdır. En sık kullanılan Arduino modelidir. Bu model ile farklı deneyler yapabilir, motor, LED, buzzer gibi uyarıcılardan çıktılar elde edebilirsiniz.

Arduino Mega Nedir?

Arduino Uno’nun ardından en sık kullanılan Arduino kartıdır. 2560 ATmega2560 çipi üzerine kurulmuş bir mikro kontrolcü kartı olan Arduino Mega, bir mikro kontrolcüde olması gereken temel özellikleri içerir. Arduino ile robotik, drone, otomasyon sistemleri, akıllı sistemler, uzaktan kumandalı araçlar, giyilebilir teknoloji projeleri ve sayısız birçok proje yapılabilir.

Arduino Due Nedir?

Arduino Due, ATmel SAM3X8E ARM Cortex-M3 işlemciye sahip bir karttır. Diğer kartlardan farklı olarak 3.3 Volt ile çalışır. 5 Volt gibi yüksek voltajlarda giriş/çıkış pinleri zarar görebilir.

Arduino Uno ve Arduino Mega Arasındaki Fark Nedir?

İki kart arasındaki temel fark pin sayılarıdır. Arduino Uno 14 Dijital I/O pine sahipken Arduino Mega tam 54 Dijital I/O pinine sahiptir. Arduino Uno'da bu pinlerin 6 tanesi PWM çıkışı iken Arduino Mega'da 15 adet PWM çıkışı vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.