Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Flexible

Filament Nedir?

Filament 3 boyutlu yazıcılarda çıktı alınması için kullanılan malzemedir. Bu malzeme termoplastik hammeddedir.Filament, yazıcının ekstruder düzeneğindeki ısıtma bloğunda girer, burada erime sıcaklığına ısıtılarak eritilir ve daha sonra ekstruder düzeneği hareket ettikçe nozzleden dışarı çıkar. Oluşturulmak istenen nesne şekline göre step motorlar yardımı ile ileri geri, sağa sola ve yukarıdan aşağıya hareket ederek katman katman taban üzerine işlenir.
Projenize en uygun marka, renk ve model çeşitleri, aynı gün kargo imkanı ile Flexible Filament çeşitleri Robolinkmarket.com'da!

Flexible Filament

Esnek filamentler genelde piyasada, TPU ( Termoplastik Poliüretan ), TPE (Termoplastik Elastomer ) ve kendine özgü formülleri olan şekillerde bulunuyor.
Bu malzemeyle, Abs, Pla yada diğer filamentlerle basılan tüm modelleri basabildiğiniz gibi esas özelliği gereği esnekliğe ihtiyacı olan tüm parçalar da rahatlıkla basılabilirsiniz. Özellikle kılıf, kap yada çeşitli koruyucu ürünlerin yapımı için oldukça ideal bir malzemedir.

Flexible Filament Özellikleri

  • Esnektir.
  • Dayanıklıdır.
  • Aşınma dayanımı yüksektir.
  • PETG filamentlere göre basımı zordur.
  • Ultraviyole ışına maruz kalma dayanımı yüksektir.

Flexible Filament Kullanım Alanları

Yapısı gereği esnek baskı alabileceğiniz için, esnekliğe ihtiyaç duyulan projelerde sıkça tercih edilmektedir. Telefon kılıfı, oyuncaklar, giyilebilir malzemeler (ayakkabı, bileklik vb.) alanlarda kullanılabilir.

Flexible Filament Fiyatları

Flexible filament fiyatları ortalama 110 TL'den başlayarak renk, çap ve kilogram değişkenlerine bağlı olarak değişmektedir.

Projenize en uygun marka, renk ve model çeşitleri, aynı gün kargo imkanı ile Flexible Filament çeşitleri Robolinkmarket.com'da!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.