PLA - PLA+

Sıralama seçin
Görünüm
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 75 ürün görüntüleniyor.

PLA - PLA+ Filament

Filament Nedir?

Filament 3 boyutlu yazıcılarda çıktı alınması için kullanılan malzemedir. Bu malzeme termoplastik hammeddedir.Filament, yazıcının ekstruder düzeneğindeki ısıtma bloğunda girer, burada erime sıcaklığına ısıtılarak eritilir ve daha sonra ekstruder düzeneği hareket ettikçe nozzleden dışarı çıkar. Oluşturulmak istenen nesne şekline göre step motorlar yardımı ile ileri geri, sağa sola ve yukarıdan aşağıya hareket ederek katman katman taban üzerine işlenir.

PLA Filament

Prototipleme ve diğer ürünlerin basımında kullanılmaktadır. Tamamen doğal üretilmiş ve doğada kolayca çözülebilen bir filament türüdür. Örneğin toprağa atılan pla ile üretilmiş bir baskının, yok olması 12 ila 24 ay gibi kısa bir süreye yayılmaktadır. Bu süre petrol bileşenleri ile üretilen plastiklerde yüz yıllarca sürebilir.Orta sertlikte bir yapıya sahiptir. Dayanıklığı orta düzeydedir. Esnek bir yapıya sahip değildir. Baskı açısından en kolay baskı yapılabilen filament çeşididir.

Projenize en uygun marka, renk ve model çeşitleri, aynı gün kargo imkanı ile PLA Filament çeşitleri Robolinkmarket.com'da!

PLA Filament Özellikleri

  • Baskılardaki yüzey yapısı kalitelidir.
  • Isı ile oluşabilecek sağlığa zararlı ve kötü koku salınımı yapmaz.
  • Yüksek çözünürlüklü parçaların basımında büyük rol oynar.
  • Çok çeşitli renk seçenekleri vardır.

ABS ve PLA Arasındaki Farklar

  • ABS: PLA'dan daha güçlü, işlenebilir, daha esnek ve sıcaklığa dayanıklı. Genellikle ısıtılmış bir yatak üzerine basılır. Bükme, ABS yazdırırken sık karşılaşılan bir sorundur. Hafif bir esnekliğe sahiptir. Baskı sırasında koku ortaya çıkabilir.
  • PLA: Daha geniş çeşitlilikte filamentler mevcut, daha kolay ve bazı durumlarda yazdırmak daha hızlı. ABS kadar güçlü değil ve biyolojik olarak parçalanabilir olması hem fayda hem de dezavantaj olarak görülebilir. ABS kadar güçlüdür fakat daha sert bir yapıya sahiptir.Baskı sırasında koku problemi yaşanmamaktadır.

PLA Filament Fiyatları

Pla filament fiyatları ortalama 110 TL'den başlayarak renk, çap ve kilogram değişkenlerine bağlı olarak değişmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.