Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim

Step Motor Sürücü Test Modülü

Yorumlar (0)
Yorum Yap
Marka/Menşei : Robolink
Ürün Kodu : RLA7B06-7852 Stok: Tükenmek Üzere
Barkod Kodu : 8682008445131
122,00 TL + KDV
146,40 TL
EFT /Havale Fiyatı : 143,47 TL %2  İndirim
Daha Fazla Robolink
Daha Fazla Motor Sürücüleri
Aynı Gün Kargoda! Hafta içi 17:00, Cumartesi 11:00' a kadar siparişlerde geçerlidir

MiniTester v1.0 arızalı step motor sürücü kartlarını tespit edilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Üzerinde bulunan 555 zamanlayıcı entegresi ile mikroişlemci simüle edilmiştir. Sürücünün motor bağlantılarına ise 2 adet led bağlanarak step motorun çalışma prensibinin görselleştirilmesi sağlanmıştır. Işıkların senkron bir şekilde yanıyor olması, motorun döndüğünü göstermektedir. Switch ise step motorlardaki yönünü belirtmektedir. Sağa ve sola dönüşü bu switch yardımıyla sağlanmaktadır.

Devre üzerinde bulunan voltaj regülatörünün akım limiti sayesinde, yüksek akımlara kısa süreli dayanım mümkündür. Güç butonuna basılı tutulduğu zaman devre aktifleşmektedir. Kırmızı güç ledi sistemde enerji olduğunu

göstermektedir. Kutu üzerinde bulunan “A4988” ve “DRV” yazıları o tip sürücü için sürücü üzerindeki potansiyometrenin hangi yöne bakılı şekilde devreye yerleştirilmesi gerektiğini gösterir. Ledlerin senkron şekilde çalışması, sürücünün çalıştığı anlamına gelmektedir. Tuşa bastığınız halde senkron ledler çalışmıyorsa 5sn’den uzun süre tuşa basılı tutmamanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde test cihazı zarar görecektir.

Özellikler:

  • Gerilim: 7-15 V 
  • Tavsiye Edilen Çalışma Gerilimi: 12 V
  • Sürücü Akım Değeri: 10 mA. ( Arızalı sürücülerde 1A ' e kadar değer okumak mümküdür.)

Paket İçeriği:

  • 1 x Step Motor Sürücü Test Modülü
Özellikler
Sürücü Tipi
Sürücü Test Cihazı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.